Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Учасники Городенківського молодіжного клубу "ТУР" чіпляли годівнички


1 Березня 2015 p.

Перший день весни в Городенці ознаменувався виходом молоді на вулиці та в парки. Юнаки й дівчата розвішували власноруч виготовлені годівнички для птахів. Голова молодіжного клубу Іван Вережак каже, що це тільки початок, і у вівторок продовжать роботу.

Перед тим виклали в соціальних мережах повідомлення про акцію, а також детальну інструкцію, як підгодовувати пташок. Продукти підгодівлі: крупи, харчові відходи, насіння. Але є й застереження. Наприклад, чорний хліб викликає пронос, що означає для пернатих неминучу загибель. А сіль для птахів і взагалі отрута!

1. Дрізд чорний
Turdus merulaЗ чорним дроздом добре знайомі всі мешканці міст і сіл. Люди полюбили його за прекрасні весняні і літні пісні, що лунають удосвіта та в надвечірню пору. Основу харчування складають, як правило, риба, відходи та гризуни. Харчові відходи.

2. Сорока
Pica pica Відрізняється характерним чорно-білим забарвленням і довгим ступінчастим хвостом. Сороки є небайдужими до блискучих речей, окулярів, золотих виробів. Всеїдний птах. Харчові відходи.

3. Чиж 
Carduelis spinus Можливо цей птах і не вирізняється особливим забарвленням, але його жвавість і довірливість до людини поставили його на перше місце серед співочих птахів для утримання в дома. Ви легко можете знайти спільну мову з маленьким непосидою, якщо будете уважним до нього. А він буде радувати Вас довгі роки, за умови належного догляду. Переважно насіння берези та вільхи, а також бур’янів. Прилітають і на годівнички. Крупи (пшенична, ячнева, вівсяна тощо); насіння бур’янів: лобода, будяк, кропива, лопух, кінський щавель, подорожник.

4. Дятел великий 
Dendrocopos major Червона пляма на голові говорить про те, що перед вами самець. Великий дятел - це корисний птах, справжній лісовий санітар. Всупереч існуючій думці, дятел, знищуючи комах-шкідників, довбає тільки хворі дерева Потенційно всеїдний птах. Крім добування з деревини комах, харчується насінням хвойних Горіхи, шматочки сала жиру, маргарину, жирні шматочки від м’яса та інші харчові відходи (варена картопля, рис, макарони).

5. Повзик звичайний 
Sitta europaea Це вмілий дереволаз, єдиний птах в Україні, який може повзати головою в низ. На землі пересувається стрибками. Цей невтомний знищувач шкідників лісу відіграє величезну роль в сталості лісових екосистем. Під корою дерев відшукує комах та їх личинок; харчується насінням. Подавлене насіння соняшнику; крупи (пшенична, ячнева, вівсяна), подрібнені зерна проса, вівса; засушені комахи.

6. Синиця блакитна
Parus cаeruleus Характерна блакитна шапочка і темно-сині тонкі смужечки з обох боків дзьоба, що проходять через очі та сполучаються на потилиці. Шию облямовує ще одна смуга темно-синього кольору. Щоки та лоб білі, крила та хвіст блакитні, а спина, як правило, оливково-зелена. Харчується насінням і ягодами, здобуває під корою дерев комах, їх яєчка і личинки. Подавлене насіння соняшника, гарбуза, дині; крупи (пшенична, вівсяна), вівса; крихти тістечок, печива; засушені комахи; шматочки сала жиру, маргарину.

7. Галка 
Corvus monedula Галки дуже кмітливі птахи. Вони живуть у великих зграях і часто ночують разом з граками. Від останніх галки відрізняються чистішим голосом, темно-сірою потилицею та опереннях на грудях. Галка легко приручається і тому часто її тримають у будинках. Взимку основна їжа – недоїдки. 
Харчові відходи.

8. Сова вухата 
Asio otus „Вушка" цієї сови - це лише пучки пір'я, що ніяк не зв'язані зі справжніми слуховими отворами. Вухата сова здалеку чує навіть найтихіший свист полівки. Сова - нічний птах. Вухата сова може повертати шию на 270°. Під час зимових холодів вухаті сови збираються в одному місці та сплять, притиснувшись одна до одної. Очі сов відзначаються тим, що є нерухомими: сова не може їх скосити. Дрібні мишовидні гризуни. 
-

9. Синиця велика Parus major Щоки білі; на потилиці невелика жовтувата пляма; інше оперення голови, горло, широка смуга посеред вола, грудей, черева і підхвістя чорні; спина оливково-зелена; воло, груди і черево яскраво – жовті. Вдень температура тіла синиці становить 42°С. Серце цієї маленької пташки б’ється з частотою 500 ударів за хвилину, а за сильного збудження частота скорочень збільшується до 1000 ударів за хвилину. Харчується насінням і ягодами, здобуває під корою дерев комах, їх яєчка і личинки. Найбільш звичайні відвідувачі годівниць. Те ж саме, що й для блакитної синиці.

10 Снігур 
Pyrrhula pyrrhula Не кожен рік прилітає до Бучача, тільки, якщо дуже сурова зима. Живе на півночі, Білорусь, Росія. Рожево-червоні груди, біле надхвістя, чорна шапочка і сіро-блакитна спина. Перелітаючи з дерева на дерево і наспівуючи одноманітних, але мелодійних та приємних пісень, снігур дуже пожвавлює похмурий зимовий ліс. Насінням, ягодами, в т.ч. горобини (м’якоть викидають, а з насіння дістають ядерця), обкльовують бруньки дерев Подавлене насіння соняшника, гарбуза, кабачків, дині, огірків, коноплі; насіння ясеня.
Ягоди горобини, калини.

11 Сойка 
Garrulus glandarius Сойка - птах з красивим оперенням. Сойка дуже добре наслідує різним звукам. До її репертуару входять собачий гавкіт, козяче бекання, тощо. Сойки знаходять свої запаси і взимку, часто під шаром снігу або листя. З жолудів, які вони не знаходять, виростають дерева, тому кажуть, що сойки „насаджують ліси". Рослинна їжа: жолуді, горішки, ягоди. Подавлене насіння соняшника, гарбуза, кабачків, дині, огірків, коноплі; шматочки свіжих яблук, розмочені сухофрукти;
Шматочки жиру, маргарину, сала, жирні шматочки від м’яса.
12. Щиглик Carduelis carduelis У природі визначаються за яскравим, характерним забарвленням і голосом. Характерний позивний звук - "чі-і-віт". Птахи корисні і декоративні. Щиглики винищують шкідників, особливо, тлю, а також насіння бур'янів, що приносить незаперечну користь. Взимку кочують по пустирях у пошуку насіння бур’янів, лопухів, чортополохів, берези. Те ж саме, що й для чижа.

13 Куріпка сіра Perdix perdix Достатньо крупна і красива птаха і не випадково вона відноситься до сімейства фазанів. Куріпки активні і рухливі, швидко і охоче бігають. Все життя проводять на землі та вкрай рідко сідають на кущі, дерева. Основу харчування становлять два види корму – це листя й стебла трав та найрізноманітніше насіння Зерно проса, вівса, пшениці, жита, ячменя, кукурудзи, бобових. При сніжній погоді краще встромлювати у сніг невисокі віники бур’янів з насінням або снопики культурних злаків.

14 Посмітюха 
Galerida cfistata Чубатий жайворонок, або посмітюха. Струнка шия, з довгим хвостом. Забарвлення типове «жайворонкове». Добре помітний довгий загострений «чуб» на голові, який птах часто піднімає й опускає. Насіння, харчові відходи. Крупи (пшенична, ячнева, вівсяна), подрібнені зерна проса, вівса; подавлене насіння соняшника, гарбуза, огірків, коноплі; крихти тістечок, печива.

15 Грак
Corvus frugilegus Навесні граки - дуже часті гості на ріллі, де вони шукають комах. Граків звинувачували в тому, що вони розоряють посіви. Насправді так, проте граки приносять і користь, знищуючи комах-шкідників. Їхні гнізда розташовуються на високих деревах у міських парках. Граки часто збираються у великі зграї, інколи разом з воронами та галками. Корм різноманітний. Шукають корм по полях та луках, на смітниках у містах. 
Харчові відходи.

16 Горобець хатній Passer domesticus Найвідоміший птах у світі. Це дуже цікавий і водночас обережний птах. Свою роль у цьому зіграло його вміння пристосовуватися. Він звик до їжі, яку приносять люди.. Вислів „гороб'яче гніздо" є синонімом безладу. Корм рослинний, поїдає і відходи. Звичайний гість годівничок. Те ж саме, що й для посмітюхи.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ.


Переглядів: 255
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН