Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Ідеальним бути непросто, але Ти справляєшся

Івано-Франківська церква св. Параскевії отримала ювілейну грамоту від Митрополита


23 Січня 2015 p.

Преосвященний владика Кир Йосафат Мощич з архіпастирським візитом відвідав парафію святої великомучениці Параскевії, Івано-Франківськ, Опришівці. Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він очолив Божественну Літургію, присвячену 25 річчю від першої Літургії, яку урочисто в храмі очолив Преосвященний владика Софрон Дмитерко ЧСВВ 7 січня 1990 р. Б., та з нагоди 25-річниці виходу УГКЦ з підпілля. Після Літургії Владика зачитав вітання від Митрополита Володимира для пароха, громади та всіх парафіян, вручивши Архієпископську ювілейну грамоту з нагоди 25-го Ювілею служіння першої Літургії та святкування в парафії 25-ого Ювілею легалізації УГКЦ.

Храм знаходиться в міському мікрорайоні Опришивці, де рішенням виконкому Лисецької районної ради від 14 вересня 1962 р., була закрита церква, а її приміщення віддано під склад. Щоб врятувати церковні речі, ввечері перед приїздом атеїстичної бригади, слід віддати належне директору опришівецької школи. Микола Суровський відчинив церкву, звідки люди винесли та сховали усі цінні речі. Всі речі зберігалось у приватних домівках, з великим ризиком не тільки для себе, але і для всієї родини. З таких речей можемо сказати збереглося „Євангеліє”, на якому складають присягу молоді пари під час Тайни Подружжя. Не вдалося врятувати лише церковні дзвони, які були відлиті за часів Австрійської імперії.

Від 1962 до 1989 р. парафіяни у Опришівцях відвідували таємні Богослуження, які правив підпільний греко-католицький священик отець Роман Кияк, а у 1970-1980-х рр. тут знайшла собі пристановище греко-католицька підпільна семінарія.

Для лекцій був викупений будинок, до якого привозили викладачів. Зараз ми можемо гордитись тими особами, які під час навчання у семінарії не одному з опришівчан уділили святу тайну подружжя чи тайну сповіді та причастя. Сьогодні це відомі як в духовному колі так і в громадському житті особи такі, як правлячий архієрей Тернопільської єпархії Кир Василь Семенюк, Екзарх Одесько-Кримський владика Кир Василь Івасюк, Екзарх Луцький та Волинський владика Кир Йосафат Говера, судовий вікарій Львівської Архиєпархії доктор канонічного права отець Роман Шафран, віце - ректор Тернопільської семінарії отець Василь Репела, останні два вище згадані отці є двоюрідними братами нашого настоятеля отця Івана Репели, які своє покликання завдячують власне своєму старшому брату, тобто отцю Івану.

Перша літургія після відкриття церкви відбулась 25 років тому на свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа в 1990 р.. Тоді вперше у храмі урочисто лунали різдвяні колядки, якими прославляли новонародженого Ісуса.

З чуйними і теплими словами звернувся до своєї пастви новопризначений парох. Загартований часами підпілля отець Іван Репела дуже швидко знайшов особливий підхід і до молоді і до старших парафіян. Його пастирське слово привертало все більше і більше людей до церкви, вони всі об’єднувались навколо церкви та свого духовного провідника. Сотрудником був призначений отець Любомир Гаєвський. У серпні 1990 р., на зборах громади двісті голосами „за” і одним „проти” було вирішено повернути парафію Опришівці до УГКЦ.

На сучасному етапі розвитку церкви було побудовано нову резиденцію священика, на базі церковного хору створено хор „Відродження”, зведено 14 капличок в межах парафії. Щорічною практикою стало проведення піших прощ до Зарваниці, та поїздок до відпустових місць Західної України. У 1998 р., урочисто відзначали 90-річний ювілей храму. До цього ювілею було написано книгу про історію Опришівців, де є розділ про церкву та її служителів, авторами були Богдан Гаврилів та отець Іван Репела. Було запрошено місіонерів, які своїми науками привернули чимало людей до церкви. Очолив місію отець Григорій Планчак.

На свято Різдва Божої Матері 21 вересня 1999 р., було утворене місцеве Братство Матері Божої Неустанної помочі. А наприкінці квітня 2006 р., на парафії утворився рух „Матері в молитві”. Провід Братства очолює Галина Твердохліб. У 2005 р., почав діяти катихетичний центр поблизу церкви. З ініціативи наших духовних наставників у жовтні 2005 р., була створена молодіжна спільнота „Українська Молодь Христова”, яку очолює Зоряна Кісілічак та почав виходити друкований часопис церкви - газета „Парафіяльний Вісник”. Того ж року Правлячий Архиєрей Кир Володимир Війтишин призначив отця Івана Репелу деканом Івано-Франківським.

Перший футбольний турнір на кубок газети „Парафіяльний Вісник” було проведено у 2006 р., він став уже традиційним і проводиться щорічно. При катихетичному центрі була створена парафіяльна бібліотека, яка кожної неділі після Служби Божої чекає на свого читача. Щотижневою практикою стало проведення щопонеділка вранці Літургії для школи. Важливою подією у житті парафії стало проведення молебню до преподобної Йосафати Гордашевської 6 квітня 2008 р. Тоді були виставлені до молитовного почитання частинка мощей блаженної Йосафати. Вони і до тепер залишаються у нашому храмі.

„Хочемо відновити нашу святиню, щоб вона мала вигляд не старенької 100-літньої церковці, а нової, затишної, привабливої, немов тепер побудованої”- з цими словами у 2006 р., звернувся отець Іван підчас літургії до всієї громади.

Джерело: сайт Храму


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 730
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців