Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Ірина Столярик: Запропоновані зміни до податкової системи дадуть новий потужний імпульс розвитку бізнесу


13 Листопада 2014 p.

Податкова система в Україні останнім часом зазнає постійних змін. Після об’єднання Державної податкової служби та Державної митної служби в Міністерство доходів і зборів України, цього року шляхом реорганізації на базі Міндоходів утворено Державну фіскальну службу. На Прикарпатті територіальним органом Державної фіскальної служби є Головне управління ДФС в Івано-Франківській області. 9 вересня 2014 року начальником управління призначено Столярик Ірину Михайлівну, яка до цього часу займала посаду виконуючої обов’язки начальника Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області. Ірина Столярик володіє великим досвідом у системі Державної податкової служби, є радником податкової та митної справи І-го рангу, нагороджена нагрудним знаком ДПА України «За заслуги» та нагрудним знаком Всеукраїнської професійної спілки працівників органів ДПС «Знак пошани».

Про зміни в податковій системі, розвиток бізнесу на Прикарпатті, плани і поради на майбутнє та про роботу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналу «Бізнес-експерт Прикарпаття».

- Ірино Михайлівно, Ваша трудова діяльність завжди була тісно пов’язана з фінансовою системою. Зараз Ви займаєте відповідальну посаду, очолюєте структуру, яка сьогодні відіграє важливу роль для соціально-економічного розвитку. Чи відчуваються труднощі у Вашій роботі, особливо у такий непростий час?

– У цей складний для країни час, коли необхідно стабілізувати економіку, забезпечити надходження до бюджету, добре усвідомлюю, що завдання і очікування від роботи нашого відомства дійсно високі – і у керівництва держави, і у бізнесу, і у наших співробітників. Вони потребують від нас високого рівня професіоналізму і повної самовіддачі.

Перед фіскальними органами постали принципово нові завдання: удосконалення системи адміністрування податкової системи України, якісне обслуговування платників із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу, мінімум витрат часу представникам бізнесу на спілкування із контролюючим органом, і максимум – на основну діяльність.

Важливим, на мою думку, є збереження тонкого балансу між створенням комфортної для бізнесу і громадян системи податкового та митного сервісу та наповненням бюджету. І кожен з нас як громадянин і як службовець має розуміти, що несе відповідальність за стабільне надходження податкових і митних платежів до державного і місцевого бюджетів.

- Складна економічна ситуація в Україні впливає і на підприємницьку діяльність. Як Ви можете оцінити на даний момент розвиток бізнесу на Прикарпатті?

- Звичайно, складна економічна ситуація в країні внесла свій відбиток у ведення бізнесу, адже наразі важко передбачити і оцінити ризики у підприємницькій діяльності. Відтак, і кількість бажаючих займатися власною справою дещо зменшилась, проти минулого року. Якщо в 2013 перебувало на обліку 83 070 платників податків, то в цьому році 74 967, зокрема 24 112 юридичних осіб та 50855 фізичних осіб-підприємців.

Однак, є й такі, які започаткували в цьому році свій бізнес – 3622 суб'єкта господарювання, з них 712 зареєструвалось як юридичні особи та 2910 як фізичні особи – підприємці.

При цьому переконана, запропоновані зміни до податкової системи, які максимально наближені до міжнародних норм, дадуть новий потужний імпульс розвитку бізнесу. Тому, сьогодні ми їх активно роз’яснюємо та обговорюємо з громадськістю. Сподіваюсь, що спільними зусиллями нам вдасться реалізувати новації, які покращать умови ведення бізнесу в країні.

- Цього року утворено Державну фіскальну службу. Які основні зміни відбулись у зв’язку з такими перетвореннями?

- Створення Державної фіскальної служби України – це крок до утвердження в Україні легального бізнесу та запровадження європейської моделі фінансового контролю. Зокрема, змінено підходи до проведення контрольно-перевірочних заходів. Один із перших кроків – скасування вимог обов’язкових донарахувань за наслідками перевірок і, таким чином, одразу ж зменшене поле для корупції, яка виникає між підприємствами і ревізорами. Критеріями ефективності для нас є те, наскільки обґрунтованими та документально підтвердженими є результати перевірок.

Також, удосконалення процедури планування та використання ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до перевірки дозволили зменшити в більш ніж півтора рази кількість перевірок проти минулого року. Для прикладу в поточному році проведено 603 перевірки проти 936 у минулому році.

Крім цього, із створенням нової служби втрачено законотворчу функцію. В порівнянні з Міністерством доходів і зборів України політична вага відомства стала меншою. Тепер пропозиції та ідеї фахівців фіскальної служби мають узгоджуватися з Міністерством фінансів України.

- Протягом останніх двох років це вже друга реорганізація в податковій системі України. Як впливають такі часті зміни на роботу управління?

- Процес реорганізації триває, і саме головне наразі сформувати професійний кадровий ресурс. З цією метою створено Раду з кадрових питань ГУ ДФС в Івано-Франківській області, до якої увійшли представники громадськості та бізнесу Івано-Франківщини, які допомагатимуть здійснювати підбір спеціалістів високого класу, не задіяних у різних корупційних схемах, вивчатимуть ділові, професійні та морально-етичні якості кандидатів на заміщення керівних посад в органах ДФС області.

Ми максимально відкрито проводимо роботу з відбору кадрів. Інформація про кандидатів на відповідні посади розміщена на нашому сайті, а свої застереження до тієї чи іншої кандидатури, може подати кожен платник податків.

- Які зміни у системі оподаткування плануються найближчим часом?

- Наразі основні зміни до діючого законодавства, які вже прийнято та вступають в дію з 2015 року торкнулися податку на додану вартість. Зокрема, вводиться новий метод електронного адміністрування ПДВ. Передбачається, що таке нововведення стане системним рішенням для контролю нарахування, сплати і відшкодування ПДВ, ліквідації "податкових ям” і схем махінацій із ПДВ та дозволить здійснювати бюджетне відшкодування податку експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз.

Змінилися і критерії для отримання автоматичного бюджетного відшкодування. З наступного року з критеріїв будуть виключені показники щодо розбіжностей між податковим кредитом та податковим зобов'язанням, заробітної плати та чисельності працівників, середньо галузевого податкового навантаження.

При цьому, претенденти на відшкодування повинні мати необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у дванадцять разів суму податку, заявлену до відшкодування, та здійснити інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Також, буде збільшено обсяг обов'язкової реєстрації платниками ПДВ – із 300 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

Водночас, надалі триває удосконалення податкової системи. Як відомо, іде робота з підготовки законопроектів та внесення Концепції реформування податкової системи України для повторного розгляду Радою. Наразі, уряд вивчає найбільш критичні зауваження бізнесу до презентованих змін. Відтак, планується скорочення кількості податків з 22 до 9. Виведення з тіні заробітних плат шляхом реформування єдиного соціального внеску, скорочення у 2,5 рази податкового навантаження на ту частину зарплати, яку чимало працедавців виводили з готівкового обігу і роздавали в конвертах. Однак, для досягнення певних результатів майже вдвічі посилюється відповідальність за порушення при нарахуванні і обчисленні ЄСВ та законодавства про працю.

Уряд також підтримав пропозицію фіскальної служби оподатковувати за прогресивною шкалою лише великі за обсягом пасивні доходи – від 500 тис. грн на рік (більш як 410 мінімальних зарплат).

Також, як зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, планується впровадження добровільного разового «нульового» декларування, що дозволить легалізувати усі попередні тіньові заощадження громадян - грошові кошти, цінні папери, нерухоме й рухоме майна тощо. Це стане початковим кроком до введення непрямого методу контролю сплати податків. Відтак, податкові органи контролюватимуть, чи відповідають витрати окремих категорій громадян їхнім реальним доходам.

Крім того, фахівці фіскальної служби, врахувавши позицію бізнесу виступили за впровадження застосування касових операцій для роздрібних продажів. Винятком будуть тільки підприємці, які здійснюють діяльність у першій групі спрощеної системи оподаткування, тобто ті, хто працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею

Серед урядових пропозицій – розширення бази оподаткування нерухомості, включаючи скасування неоподатковуваного мінімуму площі квартир і будинків. Ставки з оподаткування нерухомості будуть встановлювати органи місцевого самоврядування, однак, як зазначено у законопроекті, не більше 2 відсотків.

Також, уряд пропонує ввести додатковий акцизний податок від 1 до 5 відсотків, на роздрібну торгівлю паливом, пивом, тютюновою та алкогольною продукцією. Як і в ситуації з податком на нерухоме майно, ставки з оподаткування акцизного податку будуть встановлювати органи місцевого самоврядування.

Концепцією передбачено і усіма очікувана децентралізація бюджету. Переведення податкових платежів із загальнодержавних до місцевих, фіксованого сільськогосподарського податку (єдиний податок) та як уже зазначалось податку на нерухоме майно, дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті.

Переконана, в результаті удосконалення діючої системи оподаткування, що бізнес отримає прозорість, простоту, стабільність та однакові умови для всіх платників податків.

- Які кроки для спрощення ведення бізнесу та розвитку підприємництва плануються зробити на майбутнє?

- З метою стимулювання розвитку підприємництва відповідно до Концепції пропонується запровадження дворічного мораторію на перевірки малого і середнього бізнесу контролюючими органами. Це стане новим стимулом для залучення інвестицій в українську економіку.

Крім того, згідно Концепції реформування податкової системи України запропоновано гармонізувати фінансовий та податковий облік. З цією метою планується скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку та реформування податку на прибуток підприємств. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, скоригований лише на 3 податкові різниці замість 49: амортизація, резерви, фінансові операції. Фактично це означатиме, що можна не вести податковий облік і декларувати прибуток за міжнародними стандартами. Тобто в якості об’єкта оподаткування буде виступати лише фінансовий результат.

Зі свого боку, ми працюємо над вдосконаленням сервісу обслуговування платників з використанням нових методів роз’яснювального характеру. Зокрема, працюємо над впровадженням он-лайн трансляції в мережі Інтернет заходів роз’яснювального характеру (семінарів, веб-конференцій, тренінгів). Платник податків не відвідуючи податкову інспекцію зможе «віртуально» взяти участь в семінарі, задати питання виступаючим та отримати на нього кваліфіковану відповідь.

Також, ми створюємо комфортні умови для роботи підприємців, шляхом відкриття в області центрів обслуговування платників. Наприклад, нещодавно такий сучасний Центр відкрито при ДПІ у Рогатинському районі.

Вважаю, ці новації, а також зміни до законодавства про які я вже зазначила, сприятимуть спрощенню ведення бізнесу та розвитку підприємництва.

- Велика увага приділяється електронним сервісам. Розкажіть, будь-ласка, детальніше про впровадження нових та вдосконалення існуючих послуг

- В сьогоднішніх умовах розвинутих інформаційних технологій платники податків уміло користуються електронними сервісами, розташованими на веб-порталі ДФС України. Серед них, такі як «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», «Інформаційно-довідковий ресурс», антикорупційний сервіс «Пульс», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця», «Декларування он-лайн», «Електронна звітність» тощо.

Особливо популярним серед платників є сервіс «Електронний кабінет платника податків». За його допомогою платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом. В цьому році використовуючи даний сервіс платники податків в режимі он-лайн уже подали 9903 податкових звітів, тоді як за весь минулий рік, тільки 24 платника скористались такою можливістю.

- Як Ви порекомендували б діяти бізнесу в умовах теперішньої нестабільності?

- Напевно немає жодної держави, де б вдавалося під час війни проводити реформу. Та наразі розпочато важливі економічні процеси. На сьогодні в першу чергу для стабілізації ситуації в країні, платникам вкрай необхідно добросовісно сплачувати податки, адже щоб відбулися позитивні зміни в країні, необхідно, щоб кожен почав ці зміни із себе. Відтак, тільки об’єднавши зусилля ми зможемо побудувати успішну та процвітаючу державу.

- Якою формулою успіху Ви порадили б користуватись нашим читачам для реалізації поставлених цілей?

- Звичайно, формула успіху для кожної людини одна – наполеглива праця, в основі якої є чітка мета. Раджу всім вірити у власні сили і своїм старанням та зацікавленістю робити кроки до досягнення позитивних результатів у власній справі.

Спілкувався Володимир Фуштей 


Переглядів: 574
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН