Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш солодке — терпи гірке

Галицька література з Іздриком та Прохаськом зібрала повні зали


18 Вересня 2014 p.

Зустрічі патріархів красного письменства Юрія Іздрика й Тараса Прохаська,присвячені поезії та прозі Галичини», зібрали вщерть заповнену залу поетичної кав’ярні «Меридіан Черновіц», яка функціонувала на Форумі видавців. Саме фестиваль «Меридіан Черновіц» та громадська організація «Європейська галицька асамблея» стали співорганізаторами заходу «Галицька поезія», котрий раніше відбувався у Чернівцях та Івано-Франківську.

Першим постав перед публікою постав Юрій Іздрик. Він вирішив почитати свої давніші поетичні твори, присвячені переважно темі кохання, щоби трішки абстрагуватися від сьогодення. При цьому, автор постійно просив, щоби йому поставили запитання, бо читати вірші після меридіанівського туру і ночі поезії на Форумі, йому було доволі непросто.

Та питання, що нарешті прозвучало із залу, не надто втішило письменника, бо було присвячено сьогоденню – чи бере він участь у виборах і чи може пояснити, чому українці регулярно мають симпатії до політичних популістів на кшталт радикального Олега Ляшка.

Ю.Іздрик зазначив, що не принципово не голосує і ніколи не голосував. До цього він додав, що постійно перебуває в стані, який окреслив нецензурним словом , що означає глибоке здивування і нерозуміння від того, кого з політиків вибирає український народ.

Після цього Ю.Іздрик попросив більше не питати про політику, читав вірші про кохання і запевнив, що стан закоханості для нього є одним із найкращих.

«Мені офігенно подобається бути закоханим. Організм працює правильно та злагоджено, а запитань про сенс життя не виникає взагалі» -- наголосив він. Коли ж поета запитали, чи вірить він у кохання, він видав довгу тираду і на закінчення відповів ствердно.

Натомість письменник і член Наглядової ради ГО «Європейська галицька асамблея» Тарас Прохасько зупинився саме на мовному аспекті галицької літератури. Письменник пояснив, що починав писати саме тією українською мовою, яку він чув щодня і яку знав найліпше, тобто українською мовою галичан. Відтак колись йому закидали, що у мові творів багато слів, незрозумілих поза Галичиною.

«Я писав так, керуючись словами одного з улюблених авторів, чеського письменника Богуміла Грабала, який колись зауважив, що писати треба тільки про те, до чого маєш ключ. І єдине, до чого у мене був ключ, то це був ключ до мови та цього простору. Я вважаю себе українським письменником, але писав тою мовою, якою послуговувався, до якої мав ключ» -- розповів він.

На думку письменника, присутність у творах діалектів та говірок необхідна для точного відтворення життя. А це тільки розширює можливості мови та авторів, про що свідчить досвід літератур інших країн.

«Я хочу писати про свій край і своє середовище тою мовою, яка йому властива. Своє письмо не протиставляю літературній українській мові, адже це розмаїття треба плекати і воно тільки розширює наші можливості» -- наголосив письменник.

Прес-служба ГО «Європейська галицька асамблея»


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 451
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців