Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добре тому в дорозі, хто сидить на возі

Що необхідно знати про хворобу Лайма


7 Травня 2014 p.

Хвороба Лайма (системний кліщовий бореліоз)-інфекційна хвороба, переносником якої є іксодові кліщі,що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, а в останнє десятиріччя, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістилися до паркової зони міст та у сквери.

Перший пік захворюваності припадає на весняно-літній (квітень-червень) період, другий - на кінець літа і початок осені (серпень-жовтень), що пов’язано з двома піками активності кліщів в природі.
Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі та речах. Крім того, вони можуть заноситися до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.
Збудником хвороби Лайма є мікроорганізми -борелії, що екологічно пов’язані здосить поширеними на Україні іксодовими кліщами.Природним резервуаром (джерелом інфекції) є близько 200 різних видів ссавців та птахів, які прогодовують різні стадії іксодових кліщів (різні миші, велика та мілка рогата худоба, собаки, кішки, птахи, зайці та інші).
Зараження відбувається головним чином при нападі кліщів, від яких борелія в період кровосмоктання потрапляє вкров і розноситься по всьому організму людини.Особливо чутливими до цієї інфекціїє нервова система, м’язи серця, печінка, селезінка, суглоби.
Хвороба характеризується розмаїттям клінічних проявів. На ранніх етапах основними симптомами є кільцевидна еритема (почервоніння), яка з’являється на місті укусу кліща, головний біль, слабкість, підвищення температури тіла до 38 –390 С, болі в суглобах, збільшення печінки та селезінки. Через 2-10 днів від початку хвороби на ділянці укусу кліща, найчастіше на шиї, тулубі, стегнах виникає папула і незабаром на її місці з’являється кільцевидна еритема, яка швидко ексцентрично збільшується, досягаючи в діаметрі до 20 см і більше.В центрі еритема розріджується, блідне, нагадуючи “бичаче око”. З часом на місці ураження шкіра стає атрофічною, тонкою, сухою, як сигаретний папір.
Після цього настає більш небезпечна стадія, коли розвивається ураження нервової системи: менінгіти, радикуліти, ураження черепних нервів та інш. Уражається серце (виникають блокади, аритмії, міокардит, перикардит), суглоби (особливо великі), орган зору, може виникати міозит, збільшуються печінка та селезінка.
Хвороба Лайма діагностується на основі клінічних проявів, даних про перебування в місцевості де вона реєструється і відомостей про покуси кліщів. Лікування залежить від стадії і є досить ефективним. Своєчасне лікування гарантує видужання. При його відсутності настає хронічна стадія, яка веде до інвалідізації.
Специфічних препаратів для профілактики хвороби Лайма немає. Неспецифічні заходи включають: індивідуальний захист, перевірка на наявність кліщів на тілі після відвідування лісу.

Допомога при укусах кліщів
Для видалення кліща, який присмоктався, необхідно звернутися до травмпункту. За відсутності такої можливості видалення проводять самостійно: слід змастити його олією (не заливати), повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи кліща з одного боку в інший пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, тупим пінцетом або петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце присмоктування треба змастити 3 % розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом, кліща спалити.У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі - звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Засоби особистого захисту від кліщів. Вони прості й доступні кожній людині, яка дбає про своє здоров'я:

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі,рекомендується одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів, які повзають. Голову слід покривати головним убором.

Само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Місце для відпочинку, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Вдома треба одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Використовуйте для захисту від кліщів ефективні репеленти, тобто речовини, які їх відлякують: ДЕТА, «Редет», «Тайга», «Пермет» та інші.
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 687
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців