купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Чи потрібно платити, якщо в магазині розбили (пошкодили) товар?
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.8.2018, 10:44
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


У Галичі проведено Всеукраїнський семінар щодо збереження, використання та популяризації музейних колекцій


15 Квітня 2014 p.

Впродовж тижня, з 31 березня по 4 квітня, Національний заповідник «Давній Галич» приймав учасників Всеукраїнського семінару-навчання директорів заповідників, історико-культурних комплексів та головних зберігачів фондів Міністерства культури України.

– Київ, Чернігів, Батурин, Чигирин, Меджибіж, Кам’янець-Подільський, Самчики, Тустань, Бережани. Давно ми не зустрічалися таким гуртом музейників. Тому сьогодні ми радо вітаємо вас на славній Галицькій землі. Сподіваємося, що наша зустріч буде корисною, приємною і не останньою, – зазначив, вітаючи гостей, виконуючий обов’язки генерального директора Заповідника Володимир Костишин.

З вітальним словом до присутніх звернувся й голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, який окреслив історичну роль Галича в державотворчих процесах України. А на згадку про наш чудовий край вручив гостям фотоальбоми «Галич невідомий».

– Заповідники не зустрічалися впродовж 20-ти років. І потреба в такій зустрічі сьогодні є актуальною. Час минув. Багато чого змінилося і в законодавстві і в нормативній базі. Розширилися функції заповідників та історико-культурних комплексів, – зазначила головний спеціаліст відділу музейної справи департаменту охорони культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Світлана Шман. – Сьогодні в мінкульті до керівництва музейною справою прийшла Людмила Островська, справжній спеціаліст, яка має великий досвід у музейництві. Тому сподіваємося, що нарешті ми частіше спілкуватимемося і спільними зусиллями нашу галузь зрушимо з місця.

Програмою семінару, яку визначив інститут післядипломної освіти національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, було передбачено навчальний курс щодо актуальних питань збереження, використання та популяризації музейних колекцій в історико-культурних комплексах, нормативної і правової бази переміщення культурних цінностей, організацію міжнародної співпраці, зокрема, участь у міжнародних виставкових проектах, взаємодія з митними органами тощо.

– За останні двадцять років ми вперше звернули увагу на діяльність заповідників, на кадрову підготовку керівників і спеціалістів, щоб не було абсурду, як у минулому, де філолог брався керувати історико-культурним комплексом, не маючи жодного поняття про роботу з історичною спадщиною, чи компетенції в музейництві. У нас специфічна правова база, специфічні умови роботи. Саме тому ми сьогодні збираємо спеціалістів і даємо їм можливість підвищити кваліфікацію, – каже методист вищої кваліфікації інституту післядипломної освіти національної академії керівних кадрів культури і мистецтв міністерства культури України Ірина Маключенко. – Галич ми вибрали не випадково, адже у вас потужний, організований за сучасними нормами відділ фондової роботи. Цікаві музейні колекції і чудові сучасні експозиції, які постійно вдосконалюються і поповнюються.

На превеликий жаль, через об’єктивні причини не прибули на навчання представники заповідників «Херсонес Таврійський» з Криму, «Кам’яна Могила» з Мелітополя та ряду інших. Але сподіваюся, що негаразди минуться і ми всі будемо разом, – сказала на завершення розмови пані Ірина.
Учасники семінару мали можливість обмінятись досвідом роботи. Зокрема, директор державного історико-культурного заповідника «Тустань», що на Львівщині Василь Рожко розповів про 8-річний досвід організації і проведення фестивалю «Тустань», про тісну взаємодію з органами державної влади, про роботу волонтерів, а також здійснив презентацію фортеці на скелях в Уричі.

Про збереження та реставрацію предметів церковної атрибутики та сакрального мистецтва розповів головний зберігач фондів Музею Переслідуваної Церкви, що у місті Бережани Мирон Музичка.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельниччина) Богдан Пажимський поділився досвідом фондової роботи, ведення документації, обліку, зберігання, консервації та руху музейних предметів.

Про роботу історико-архітектурного заповідника «Чигирин», перспективи розвитку установи розповіла Ірина Марченко.
– Такі семінари мають бути постійними. Міністертво культури має дати нам можливість постійного спілкування, обміну досвідом. Нам не слід забувати, що музеєлогія – це наука. А наше спілкування – це підвищення кваліфікації. Це спосіб побачити, почути, поділитись ідеями, врешті-решт посперечатись, – каже головний зберігач фондів Національного історико-культурного заповідника «Батурин» Ірина Матущак.

– Для нас дуже корисним було знайомство з роботою відділу фондів вашого Заповідника, цікавим було спілкування з працівниками. А від вашої гостинності, ми просто в захваті, – зазначила завідувач музею історії Тустані Наталія Поясник.
Її підтримав директор історико-культурного заповідника «Межибіж», що на Хмельниччині Олег Погорілець, – спілкування завжди було доброю справою. А нам історикам, музейникам треба більше подорожувати, пізнавати рідну державу, детальніше вивчати її історію. Бо часто ми знаємо більше історію Єгипту чи Греції, ніж рідної України. Нам розповідають нісенітниці про Степана Бандеру. А сьогодні, відвідавши меморіальний музей С.Бандери в селі Старий Угринів, я зовсім інакше сприйняв цю особистість. По новому дивлюсь на ідеологію націоналізму. Тільки так ми зможемо вести виважені і серйозні дискусії про майбутнє України.

– Можливо я повторюся, але такі зустрічі – це в першу чергу обмін досвідом. Ми маємо можливість поділитись своїми напрацюваннями, аналізуємо окремі ділянки роботи. Маємо можливість почути колег, отримати корисну інформацію для роздумів і, зрештою, розвиватись, вдосконалюватись. Такі контакти нам ідуть тільки на користь, – зазначив генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко, – такі контакти нам дають можливість виробити певні перспективи у вдосконалення законодавчої бази, яка стосується музейної справи. І тут не можна оминути увагою того, що ми побачили у вашому Заповіднику. А це в першу чергу сучасні, продумані експозиції в музеях, які мають наукову основу, їх сучасний дизайн новітні технології створення. Продуманість, ідеологія, єдність концепції і тематико-експозиційного плану. Все це разом працює цілісно на пересічного глядача.

Ми приємно вражені відвідинами музею С.Бандери у Старому Угринові, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Прикарпатського художного музею, Галицького Національного природного парку. Пізнавальною була поїздка у визначну пам’ятку духовності і культури чоловічий монастир східного обряду Скит Манявський, який є зразком дещо забутого східного чернецтва. А про враження від вашого краю і про галицьку гостинність треба говорити окремо і довго. Я думаю зі мною погодяться всі колеги.

Ми вдячні Міністерству культури та академії керівних кадрів, які спромоглися зорганізувати нас і знову посадити за парти. А також хочу висловити слова подяки галичанам, які створили всі умови для нашого плідного навчання і спілкування, – сказав на завершення розмови пан Андрій.
– Вочевидь зустріч музейників, яка тривала впродовж тижня була корисною для всіх. Ми зрозуміли, що наша установа не пасе задніх серед заповідників України, що й ми маємо потужний потенціал для майбутніх наукових пошуків, розвитку музейної справи і, зрештою, для розвитку туризму у нашому районі.

А ще, від тепер розширилися ділові контакти, є можливість співпраці в заповідній справі практично з усією Україною.
Сьогодні, від усього великого колективу Заповідника «Давній Галич» я хочу подякувати організаторам семінару, його учасникам, а від їх імені висловити щирі слова вдячності настоятелю монастиря отців францисканців, що в селищі Більшівці о. національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Григорію Цимбалі за співпрацю і постійне сприяння у проведенні наших заходів, – підсумував Володимир Костишин.

 Я.Поташник

Новини від БРІЗ
Відбулась загальноміська толока...
Молодіжні громадські організації взяли участь у толоці...
ЗШЛ №23 – володар Малого Кубку Президента НФК...
23 квітня - туристичний семінар...
Телерадіокомпанія Міністерства оборони України “Бриз” знову у ефірі!...


Переглядів: 339
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2018
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН