Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Виховані люди повні сумнівами, а ідіоти - впевненості

11 квітня – День боротьби з хворобою Паркінсона


11 Квітня 2014 p.

11 квітня відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Увага громадськості до цієї проблеми невипадкова. Адже у світі налічується близько 4 мільйонів людей із таким захворюванням. Лише в Україні пацієнтів із таким діагнозом є понад 70 тисяч.

Хвороба Паркінсона – це повільно прогресуюче захворювання, яке супроводжується руховими розладами. Найчастіше воно починається у віковому проміжку між 50 та 60 роками і старше. Статистика свідчить, що зі 100 осіб, яким понад 60 років, хворіє одна людина.

Сам Паркінсон описував це захворювання, як „тремтячий параліч”. Часто першою зовнішньою ознакою захворювання стає тремтіння рук – тремор. Сповільнюється хода, з’являються проблеми у спілкуванні – хворий довго обмірковує почуте, мляво реагує на отриману інформацію. З часом у нього змінюється почерк, обличчя стає маскоподібним, мовлення тихим і монотонним.

При відсутності адекватного лікування хвороба швидко прогресує, і за кілька років людина може перетворитись на безпорадного інваліда, який не в змозі працювати, спілкуватися і навіть обслуговувати себе.

„Виникнення хвороби Паркінсона або синдрому паркінсонізму пов’язане з ураженням окремих структур головного мозку (зокрема підкіркових структур), які відповідають за рухову активність, вправність та координацію рухів. Причини виникнення та подальшого прогресування захворювання є різними, проте досі остаточно не з’ясовані. Вважається, що в 30% випадків хвороби Паркінсона може передаватися по спадковості”, – наголошує завідуюча неврологічним відділом для хворих з порушенням мозкового кровообігу центральної міської клінічної лікарні, провідний міський невролог Ірина Кобець.

Відомо, що крім хвороби Паркінсона деякі захворювання можуть супроводжуватися виникненням синдрому паркінсонізму. Це перенесені інфекційні ураження нервової системи, травми головного мозку, судинні розлади, різноманітні токсичні впливи (йдеться про наркотики та медикаменти, зокрема вплив перманганату калію).

„При появі перших симптомів, які свідчать на користь хвороби Паркінсона або синдрому паркінсонізму на ґрунті різних перенесених захворювань нервової системи, необхідно негайно звернутись за допомогою на прийом до лікаря в поліклініку за місцем проживання. Там дільничний терапевт та невролог проведуть необхідне обстеження таких пацієнтів, при потребі скерують їх на консультацію, а також призначать лікування сучасними протипаркінсонічними середниками”, – каже Ірина Кобець.

Хвороба Паркінсона потребує постійного адекватного медикаментозного лікування. Своєчасна замісна терапія дозволяє пригальмувати розвиток захворювання і зменшити прояви його симптомів. В деяких випадках, коли хвороба Паркінсона прогресує і не піддається консервативному лікуванню, пацієнту пропонують оперативне втручання. Все залежить від тяжкості хвороби: чим раніше проведено хірургічне лікування, тим кращий результат. Такі оперативні втручання проводяться на базі ведучих нейрохірургічним клінік України.

Слід пам’ятати: чим скоріше діагностована хвороба і розпочате адекватне медикаментозне лікування, тим більше шансів сповільнити прогресування хвороби, зменшити її прояви.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 396
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців