Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Умови надан­ня та тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах


2 Квітня 2014 p.

Законодавство України, що регулює відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Кодексу законів про працю України, Зако­ну України «Про загаль­нообов’язкове державне соціальне страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовле­ними похованням» та прийнятих відповідно до них інших нормативно-правових актів.

Відповідно до статті 38 Зако­ну України «Про загаль­нообов’язкове державне соціальне страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовле­ними похованням», допо­мога по вагітності та по­логах надається застра­хованій особі у формі ма­теріального забезпечен­ня, яке компенсує втрату заробітної плати (дохо­ду) за період відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами.

Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 кален­дарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів.

Жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які по­страждали внаслідок Чорнобильської ката­строфи, допомога по ва­гітності та пологах ви­плачується за 180 кален­дарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 - після пологів). Розмір зазначеної допо­моги обчислюється су­марно та надається за­страхованій особі в по­вному обсязі незалежно від кількості днів від­пустки, фактично вико­ристаних до пологів. Допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі, яка усиновила дитину протя­гом двох місяців з дня її народження, зазначено­го в свідоцтві про наро­дження, за період з дня усиновлення і до закінчення 56 календарних днів (70 - у разі одночас­ного усиновлення двох і більше дітей, 90 - для жі­нок, віднесених до 1-4 ка­тегорій осіб, які постраж­дали внаслідок Чорно­бильської катастрофи).

У разі надання застрахо­ваній особі відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами у період її тимчасової непрацездатності листок по тимчасовій непрацездатності закри­вається і з дня настання цієї відпустки видається інший. Кожен із зазначе­них листків оплачується за відповідними норма­ми цього Закону.

У разі надання застрахо­ваній особі відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами у період про­стою підприємства, уста­нови, організації не з вини застрахованої осо­би, щорічної (основної чи додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, додаткової відпустки в зв’язку з навчанням, творчої відпустки допо­мога по вагітності та по­логах надається з дня ви­никнення права на відпустку в зв’язку з вагіт­ністю та пологами.

За період відпустки в зв’язку з вагітністю та по­логами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнен­ня нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується не­залежно від допомоги по догляду за дитиною.

Цікаве запитання: Чи має право студентка денної форми навчання піти в оплачувану декретну відпустку?

Допомога в зв’язку з вагіт­ністю та пологами нада­ється:
- жінкам із числа військо­вослужбовців Збройних Сил, Державної прикор­донної служби, СБУ, Служби зовнішньої роз­відки, військ цивільної оборони, інших військо­вих формувань та з числа осіб начальницького і ря­дового складу органів внутрішніх справ, Дер­жавної кримінально- виконавчої служби - у розмірі 100% грошового забезпечення;
-жінкам, звільненим з ро­боти в зв’язку з ліквідаці­єю підприємства, устано­ви та організації, - в роз­мірі 100% середньомісяч­ного доходу. Середня за­робітна плата, з якої нараховується допомога, об­числюється згідно з По­рядком обчислення серед­ньої заробітної плати, за­твердженим постановою Кабінету Міністрів Украї­ни від 8 лютого 1995 року №100; -жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як без­робітні, - в розмірі 100%. мінімального розміру до­помоги по безробіттю;
- аспіранткам, докторанткам, клінічним ординато­рам, студенткам вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних на­вчальних закладів - у роз­мірі місячної стипендії. Жінка, яка продовжує на­вчання, має право на ви­плату стипендії або допо­моги в зв’язку з вагітністю та пологами за її вибо­ром. При цьому допомога призначається з дня припинення виплати стипен­дії по день закінчення від­пустки в зв’язку з вагіт­ністю та пологами.


Переглядів: 991
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН