Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Аналіз роботи Калуського районного управління Держсанепідслужби за 2013 рік


31 Березня 2014 p.

Основними завданнями Калуського районного управління Держсанепідслужби в Івано-Франківській області протягом 2013 року були:
- забезпечення неухильного виконання Законів України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", „Про захист населення від інфекційних хвороб”, «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», Закону України «Про центральні органи виконавчої влади»;
- здійснення ефективного державного санепіднагляду Калуським районним управлінням державної санспідслужби в Івано – Франківській області у відповідності до Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400/2011;
- визначення пріоритетних заходів у профілактиці захворювань, захисту населення від шкідливого впливу факторів довкілля; вивчення, оцінка і прогнозування показників здоров'я населення; встановлення факторів довкілля, що шкідливо впливають на здоров'я, підготовка пропозицій щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення: запобігання занесенню та розповсюдженню особливо небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб, масових інфекційних та неінфекційних, професійних захворювань, отруєнь та радіаційних уражень людей;
- здійснення своєчасного та якісного проведення комплексу дезінфекційних заходів, здійснення контролю за виконанням режимних наказів у ЛПЗ, державний облік інфекційних та професійних захворювань та отруєнь;
- участь у розробці та реалізації національних і регіональних програм профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, туберкульозом, сказом, вірусними гепатитами, внутрішньолікарняними інфекціями, паразитарними хворобами, імунопрофілактики, охорони материнства і дитинства, формування здорового способу життя та профілактики захворювань; проведення заходів по впровадженню даних програм та контролю їх виконання відповідно до компетенції служби;
- держсанепіднагляд за виконанням в районі нормативних актів з питань санітарного та епідемічного благополуччя населення;
- запобігання поширенню захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання серед населення району;
- покращення санітарно-епідемічної ситуації в районі, вирішення організаційних, санітарно-гігієнічних та епідеміологічних проблем шляхом виконання поставлених завдань та досягнення показників діяльності, визначених даним планом;
- санітарна охорона території.
На дислокації в управлінні на початок 2013 року налічувалось 1110 об’єктів нагляду, в тому числі: 95 (8,5%) високого ступеня ризику, 97 (8,7%) – середнього, 918 (82,7%) об’єктів низького ступеня ризику.
Розподіл та перевірка об"єктів нагляду здійснювалася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011р. №1405 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною санітарно-епідеміологічною службою та її територіальними органами» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 869 від 19.09.2012).
На контролі держсанепідслужби області знаходиться питання виконання обласних програм "Питна вода України" на період 2006-2020рр., здійснення контролю за станом господарсько-питного водопостачання населення та виконанням заходів щодо усунення виявлених порушень, виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010р. №16 «Про попередження виникнення воднонітратної метгемоглобінемії у дітей». Здійснено ряд заходів з метою підготовки, відкриття та функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку влітку 2013р та недопущено виникнення епідускладень. Продовжується моніторинг об"єктів довкілля Калуського району згідно з Указом Президента України від 10.0210р. №145 "Про оголошення території м.Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації».
У відповідності до Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, на виконання плану перевірок об’єктів державного санітарно – епідеміологічного нагляду на 2013 рік, затвердженого Наказом Головного управління Держсанепідслужби від 25.01.2013р. №2 в план перевірок управління на 2013р. включено 114 об’єктів нагляду. Із них: 95 високого ступеня ризику, 3 – середнього, 16 об’єктів низького ступеня ризику.
Протягом 2013 року із запланованих 114 перевірок виконано 109, що складає 96,5%, 5 (3,5%) об’єкти не перевірено у зв’язку із: припиненням роботи виробництв - 3 об’єкти ТОВ «Карпатнафтохім» на підставі листа керівництва ТОВ «Карпатнафтохім»; закриттям крамниці «М’ясна точка» ТзОВ «Укрторгмережа», ковбасний цех ФОП Луців О.
За звітний період працівниками проведено 487 перевірку, із них планових 109 (22,4%) і позапланових 378 (77,6%). Відповідно до ст. 6 Закону України «Про основні засади нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» основними причинами проведення позапланових перевірок були:
звернення фізичних та юридичних осіб – 68, проведено перевірок 121 (32,0%),
на виконання приписів, постанов районного управління Держсанепідслужби – 57 (15,1%),
за дорученням прокуратури – 22 (5,8%),
за завданням МОЗ і голови служби, ОДА, РДА, міського голови – 176 (46,6%), епідрозлідування вогнищ інфекційних захворювань - 2 (0,5%).
За виявлені порушення санітарного законодавства працівниками управління складено 106 штрафів на суму 11424 грн., винесено 13 постанов на тимчасову заборону експлуатації об’єктів, підготовлено і направлено 193 приписи начальника управління з відповідними пропозиціями щодо усунення недоліків, винесено 12 подань про відсторонення від роботи за не проходження медичних оглядів 112 чол. Складено 27 фінансових санкцій на суму 900 грн. 01 коп., знято з реалізації недоброякісної продукції 10,8 кг на 243 грн. 50 коп. вітчизняного виробництва (3 випадки).
Протягом 2013 року в Калуське районне управління надійшло 14 усних та 30 письмових звернень громадян. Із 30 звернень 12 – колективних; повторних звернень не надходило. При розгляді звернень проводились лабораторно – інструментальні вимірювання шуму, дослідження питної води та атмосферного повітря. За результатами розгляду направлено 6 приписів, накладено 4 штрафи, підготовлено 8 роз’яснень щодо дотримання вимог чинного законодавства; 4 звернення направлено для виконання в Управління житлово – комунального господарства (на затоплені підвальні приміщення будинків) та для розгляду сільським головам (утримання прибудинкових територій); одна справа направлена на розгляд адмінкомісії.
Спеціалісти СЕС залучалися до розгляду 5 звернень громадян виконавчим комітетом Калуської міської ради та 4 звернення із Калуської міськрайонної прокуратури.
У 2013 році до Калуського районного управління Держсанепідслужби надійшло 6 запитів на отримання публічної інформації. Запитувані документи та інформація:
інформація:щодо дотримання вимог чинного законодавства при будівництві та реконструкції приміщень, експертизи проектної документації, порядку обстеження стану житлових будинків;
щодо методик, плану дій за якими здійснюється аналіз води у водоймах району з метою визначення її безпеки для життя та здоров’я громадян, звіти, де міститься інформація про результати досліджень води у водоймах району за 2012 та 2013 роки.
Протягом 2013 року фахівцями Калуського районного управління держсанепідслужби підготовлено та видано 59 висновків державної санітарно – епідеміологічної експертизи, з яких:
21 висновок на документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання змін до дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
19 висновків державної санітарно - епідеміологічної експертизи діючих об'єктів;
17 висновків державної санітарно - епідеміологічної експертизи діючих об'єктів для отримання ліцензії на медичну практику та ліцензії на зберігання наркотичних речовин і прекурсорів;
2 висновки державної санітарно - епідеміологічної експертизи документації на розроблювані техніку, технології, устаткування, інструменти тощо;
Експлуатаційні дозволи для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів не видавались.
Фахівцями держсанепідслужби підготовлено 61 статтю з питань профілактики інфекційних захворювань та санепідситуації на об’єктах нагляду в друкованих засобах масової інформації; 25 виступів по телебаченню, підготовлено 1 прес – реліз, прочитано 52 лекції.
Рівень інфекційної захворюваності в останні роки є відносно стабільним у своїй загальній сумі, зареєстрованої в регіоні.
Загалом 2013 рік характеризувався відносно стабільною епідситуацією із зниженням загальної інфекційної захворюваності на 2% в порівнянні з 2012р.
За 2013р. проти 2012р. зареєстровано:
- зниження загальної інфекційної захворюваності на 2,0% : 24384 випадки інфекційних захворювань разом з грипом/ГРВІ проти 24870- за 2012р., (показник 19087,4 вип на 100 тис.нас. проти 19576,2) ,
- в тому числі серед дітей 0-17рр. зниження загальної інфекційної захворюваності на 4,4% : 11462 випадків інфекційних захворювань разом з грипом/ГРВІ проти 11987- за 2012р., (інтенсивний показник по дітях 47524,6 -на 100 тис дит. нас проти 46548,0) ,
- без грипу та ГРВІ серед всього населення відмічено значне зниження інфекційних захворювань на 39,0%: 615 випадків інфекційних захворювань проти 1007 - за 2012р., (інтенсивний показник 481,4 вип на 100 тис нас проти 792,6) , що практично відповідає обласному показнику - зниження на 37,91%.
- в тому числі серед дітей 0-17рр. без грипу та ГРВІ відмічено значне зниження інфекційних захворювань на 47,4%: 290 випадків інфекційних захворювань проти 552 - за 2012р., (інтенсивний показник по дітях 1990,3 вип. на 100тис нас проти 1990,3) .
Ріст захворюваності окремими нозологіями відмічено по сальмонельозу, групі гострих кишкових інфекцій встановленої та не встановленої етіології, гострих вірусних гепатитах, грипу, скарлатині, вітряній віспі, аскаридозі.
Спалахів в побуті в 2012 – 2013 рр. не зареєстровано. В районі проводились ряд заходів для попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями.
На виконання Постанови КМУ від 30.03.1998р. №391 «Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля» в районі проводився моніторинг води. Впродовж 11 місяців досліджено 25 проб води, в т.ч. водопровідної – 17 проб, в т.ч. в осередках вірусного гепатиту А – 9 проб; криничої води – 2 проби, в т. ч. 2 проби в осередках вірусного гепатиту А; води рекреацій – 4 проби, стічних вод -2 проби. Результати вірусологічних досліджень від’ємні.
        В районі здійснюється епідеміологічний нагляд за поширенням та своєчасною діагностикою гострих кишкових інфекцій, моніторинг циркуляції збудника холери серед людей та об΄єктах довкілля, результати від'ємні.
       За 2013р. не реєструвались дифтерія, поліомієліт, менінгококова інфекція, краснуха, дизентерія, лептоспіроз.
Випадків карантинних інфекцій серед населення району не зареєстровано. Систематично проводилась організаційно - методична, консультативна допомога медичним закладам району з планування заходів щодо попередження заносу і поширення інфекційних хвороб, що можуть мати міжнародне значення.
Захворюваність туберкульозом органів дихання склала 71,2 випадків на 100 тис. населення проти 70,8– за 2012р. (абсолютні числа- 91 проти 90 ). За 2013р. в Калуському районі серед дітей 0-17р. захворюваність склала 4,0 вип. на 100 тис дитячого населення проти 10,8- за 2012р.
 Захворюваність бацилярними формами склала 38,3 вип на 100 тис нас проти 26,7 – за 2012р. (49 випадків проти 34), деструктивні форми склали 14,9випадків на 100 тис проти 14,2.
З проблем туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на рівні влади проведено 3 засідання міськрайонної ради по ВІЛ/СНІДу та туберкульозу (30.03., 24.07., 14.11.2013р.), прийняті відповідні рішення.
На виконання Указу Президента України від 10.02.2010р. № 145 «Про оголошення території міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації» повідомляю, що фахівцями держсанепідслужби визначено контрольні точки для моніторингу по 10 криниць в селах Кропивник та Сівка Калуська, 21 криниця в мікрорайонах міста, які знаходяться в зоні впливу хвостосховищ ДП «Калійний завод», 5 контрольних точок для досліджень проб води централізованого водопроводу, по 2 проби грунту та проби води з контрольної свердловини в санітарно – захисній зоні полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана Галев» та потічка Сапогів вище та нижче полігону, 5 контрольних точок з потічків Кропивник та р. Сівка, обвідного каналу р. Сівка в зоні впливу ДП «Калійний завод» для щомісячних досліджень. В 2013р. додатково до моніторингових досліджень включені води із криниць вулиць Войнилівська і Калуська с. Верхня і вулиці Сагайдачного і Л.Українки с. Мостище.
Аналізуючи результати проведених лабораторних досліджень слід відзначити, що якість питної води за органолептичними, фізико – хімічними та санітарно – хімічними показниками в індивідуальних криницях мешканців сіл Кропивник та Мостище відповідає існуючим гігієнічним вимогам. Із досліджених протягом 2010 – 2012рр. 1240 проб та у 2013 році 103 взірців води у жодному не виявлено перевищень гранично - допустимих концентрацій вмісту хлоридів, сульфатів, сухого залишку. Вперше за період моніторингу у поточному році виявлено перевищення вмісту хлоридів у питній воді криниць мешканців вулиць Височана та Шахтарська с. Сівка Калуська – визначена концентрація хлоридів 375, - 480 мг/дм3 при нормі до 350 мг/дм3 . Питома вага взірців води індивідуальних криниць в мікрорайонах міста, які не відповідають гігієнічним вимогам за вмістом хлоридів, у 2013 році залишалась практично на рівні попередніх років і становить 21,4%.
Пріоритетними напрямками діяльності Калуського районного управління Держсаненідслужби в Івано – Франківській області у 2014 році є визначення першочергових заходів щодо профілактики інфекційної, професійної і загальної захворюваності, запобігання шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності – суть ефективного та дієвого державного санітарного та протиепідемічного нагляду.


Переглядів: 332
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН