ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Одноразова допомога на дитину “пакунок малюка”
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру...
22.2.2019, 11:47
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Не вір гарним словам, мовленими паскудними вустами

Аналіз співвідношення попиту та пропозиції на ринку праці впродовж 2012-2013 років


13 Січня 2014 p.

В Івано-Франківську, як і в Україні, в даний час спостерігається серйозний дефіцит професійних знань і навичок. При цьому надлишковий попит на певні види знань і навичок співіснує з надлишковою пропозицією інших. Приміром, спостерігається надлишкова пропозиція менш кваліфікованої робочої сили. Виходить замкнуте коло: роботодавцям складно найняти працівників на відкриту вакансію, тоді як безробітним складно влаштуватися на роботу, адже на їхні знання існує низький попит.


Згідно з проведеним дослідженням, кожна п’ята компанія в Україні вважає недостатні знання та навички існуючих на ринку працівників більш серйозною перешкодою для свого функціонування і розвитку, ніж проблеми, пов’язані з фінансуванням, корупцією та дозволами, необхідними для ведення бізнесу. Цей показник є одним із найвищих серед країн з перехідною економікою Східної Європи і колишнього Радянського Союзу. До того ж заповнення вакантного робочого місця в нашій країні, особливо для кваліфікованих працівників, які займаються фізичною працею, потребує набагато більше часу, ніж у більшості країн (п’ять тижнів замість 2,5). Відсутність потрібного переліку професійних навичок називають основною проблемою 25% компаній в Україні, що збільшили протягом трьох останніх років кількість своїх працівників, і 15% компаній, які не розширювали свого штату. Тобто сучасні компанії, що розвиваються, є більш чутливими до дефіциту знань і навичок. Також дослідження засвідчило, що найбільше «потерпають» від дефіциту потрібних знань і навичок дрібні фірми, компанії з невеликим строком діяльності, а також компанії, що працюють у будівельному і фінансовому секторах. Подібний дефіцит сильніше відчувають приватні компанії, ніж державні.

До такого дисбалансу на ринку праці призвела ціла низка причин, зокрема, недостатньо швидке реагування системи освіти на зміни попиту на ринку праці.

Тобто навчальні заклади не коригують своїх навчальних планів і програм відповідно до попиту роботодавців. Сучасні учні та студенти, вибираючи майбутню професію, не враховують ситуації на ринку праці, зокрема, через брак такої інформації.

Аналізуючи перелік спеціальностей технічного спрямування у вищих навчальних закладах та кількість вступників у 2013 році, можна зробити висновок, що в Івано-Франківську, як і в попередні роки, найбільшим попитом серед молоді користуються наступні спеціальності: правознавство, менеджмент, туризм, економіка, фінанси, облік і аудит, технічний переклад. Дещо менш популярними є програмна, комп'ютерна та системна інженерія, екологія, маркетинг, нафтогазова справа, архітектура та інші. Найменш популярними є будівництво, приладобудування та інші інженерно-технічні спеціальності.

В Івано-Франківську в 2013 році вищими навчальними закладами випущено понад 8,5 тис. фахівців, в даний час у ВНЗ навчається більше 32 тис. студентів.

Професійно-технічними навчальними закладами випущено близько 3 тис. кваліфікованих робітників.

За даними Міського центру зайнятості впродовж 2012-2013 років найбільше вільних вакансій для людей з вищою освітою спостерігається серед наступних спеціальностей: менеджер та маркетолог (367 вакансій); бухгалтер (131), вчитель, викладач (92); інженер (47), вихователь (48), фармацевт (39). У 2013 році зріс попит на менеджерів, вчителів, вихователів, фармацевтів. Відповідно у 2013 році порівняно з 2012 роком зменшилася кількість випускників ВНЗ даних спеціальностей, які отримали статус безробітного. Водночас зменшилася потреба у менеджерах з туризму, лікарях-стоматологах, провізорах, юристах, економістах.

Серед робітничих спеціальностей найбільшим попитом у роботодавців користуються: продавці (937); водії автотранспортних засобів (399); бармени, офіціанти (262); кухарі (219); касири (141). В 2013 у порівнянні з 2012 роком зріс попит на малярів, пекарів, столярів, електрозварників, швачок, слюсарів, штукатурів, електромонтажників тощо.

Загальна кількість вільних вакансій за вибраними спеціальностями у 2013 році зросла удвічі в порівнянні з 2012 роком, при цьому кількість безробітних серед випускників зменшилась теж майже в 2 рази.

Як бачимо, в Івано-Франківську найбільш затребуваними є професії пов’язані з наданням послуг населенню, а найменш – у промисловості.

Дисбаланс викликаний тим, що скорочення робочих місць найчастіше відбувається на підприємствах у промисловості, також ліквідуються робочі місця, пов’язані з некваліфікованою працею.

До того ж новостворені робочі місця відрізняються від робочих місць, що ліквідовуються, двома важливими аспектами: по-перше, вони різні за видом економічної діяльності — переносяться з промисловості в сферу ринкових послуг і будівництва, по-друге, вони різняться за вимогами до кваліфікації.

Здійснивши аналіз пропозиції ПТУ, у 2014 році очікується вихід на ринок праці понад 2100 кваліфікованих спеціалістів робітничих професій, а саме:

Верстатники

69

Зварники

88

Слюсарі

293

Електрики

132

Бухгалтер, обліковець

249

Кухар, кондитер, офіціант, бармен

308

Маляк, штукатур, плиточник

163

Столяр

199

Кравець, закрійник

197

Перукар, манікюрник

173

Інші (коваль, сантехнік, монтажник, агент з туризму, постачання, машиніст тепловоза тощо)

246

 
За даними дослідження, лише 13% українських працівників навчалися за місцем роботи. Навчання за місцем роботи більш поширене серед випускників вищих навчальних закладів (27%) і жителів міст (15%). Дуже важливим є те, що процес навчання має давати не лише професійні, суворо визначені навички і знання, а й не пов’язані з професійним навчанням гнучкі знання, в тому числі й такі, що стосуються етики праці. Це, у свою чергу, передбачає тісну співпрацю навчальних закладів і спільноти роботодавців, залучення їх до розробки навчальних програм і програм підвищення кваліфікації.
Інформація про попит на певні знання у роботодавців дасть змогу навчальним закладам формувати навчальні плани та готувати пропозиції щодо підвищення кваліфікації відповідно з ними. Дуже важливо заохочувати навчальні заклади до збору та оприлюднення ними інформації про працевлаштування своїх випускників у відсотковому співвідношенні протягом певного періоду, адже це є показником якості здобутих знань - повідомили БРІЗ в Управлінні економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківська.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 948
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Битва вертепів - 2019

ВІДЕОНОВИНИ


В Івано-Франківську відбудетьcя концерт "Рокаш"
<p>
	<strong style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;">20 березня відбудеться грандіозна подія для всіх шанувальників суперколлектива "Рокаш".</strong></p>
<p>
	<u><strong><a href="http://briz.if.ua/55664.htm" target="_blank">Детальніше тут</a></strong></u></p>

РОЗСИЛКА НОВИНІнформація надана: CreditPanda.com.ua


все для підприємців, роботодавців та орендарців