все для підприємців, роботодавців та орендарців купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Чи потрібно платити, якщо в магазині розбили (пошкодили) товар?
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.8.2018, 10:44
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Справжня мала академія мистецтв працює у Косові


29 Жовтня 2013 p.

Тут гарно, затишно й святково від краси дитячих малюнків і скульптурних творів, їхньої композиційної гармонії зі всіма речами, предметами у кабінетах і решті приміщень. Тут висока естетика, і високий рівень етики, творче і дружнє спілкування між викладачами і учнями.
Мова – про першу в історії Косівщини дитячу художню школу у містечку Кутах над Черемошем.

Вона створена три роки тому. Її директор – талановита художниця Марія Михайлишин.

За три роки з часу створення художньої школи її учні неодноразово ставали переможцями міжнародних, всеукраїнських і обласних конкурсів. Лише у минулому сім разів удостоювались першого-третього місць. Серед таких обдарованих учнів троє вихованців Марії Михайлишин: Тетяна Джумарик отримала спеціальну нагороду за участь у Міжнародному образотворчому конкурсі «Для Бога я створю найкраще», що проводився в м. Івано-Франківську, та зайняла друге місце в обласній олімпіаді з рисунку; Ольга Федюк – друге місце у Всеукраїнському конкурсі образотворчого та декоративного мистецтва «Вижницька палітра -2013» (тематична номінація «З ім’ям Бога у серці») та третє - в обласній виставці «Обереги рідної землі»; Іванна Лаврук стала переможцем III-го обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням.

Вихованка викладача Марії Ладан Діана Воротняк удостоїлась першого місця у Всеукраїнському конкурсі образотворчого та декоративного мистецтва. «Вижницька палітра-2013» (тематична номінація «Там бере початок Україна, де росте червона калина»).

У цьому ж конкурсі, але в номінації «Ремесло мого краю», здобули треті місця учениці дитячої художньої школи Мар’яна Слюсарчук (викладач Марія Ладан), Юлія Кархут (викладач Тетяна Березюк), Яна Панчук (викладач Марта Чорней).

Творча і наполеглива праця Марії Михайлишин та викладацького колективу принесли школі беззаперечний авторитет у мистецько-викладацькому світі нашої області. Це відчувалося під час нещодавнього засідання методичного об’єднання викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області у Кутській дитячій художній школі. Жодного критичного зауваження. Натомість, щире здивування, що за три роки так багато зроблено не лише в навчально-методичному плані, творчому зростанні, але й екстер’єрному оформленні кабінетів, які раніше мали вкрай непривабливий вигляд. З художнім смаком підібрані кольори стін, меблів, подіумів, вітрин і стендів зливаються у мелодійну гаму із експозицією учнівських робіт, створюючи хвилюючо-святковий творчий настрій. Справжня мала академія мистецтв. Тут учні вивчають основи рисунку, перспективи, пластичної анатомії, графіки, кольорознавства, живопису акварельними, олійними і гуашевими фарбами, а також на склі і декоративного, скульптури, ткацтва і батіку.
Після огляду виставки учнівських робіт учасники обласного методичного об’єднання побували на двогодинному інтегрованому відкритому уроці. Директор дитячої художньої школи Марія Іванівна Михайлишин проводила його в жанрі живопису на тему: «Контрасти як засіб виразності. Музика вулиць рідного міста». Викладач цього дошкільного мистецького закладу Тетяна Леонідівна Березюк в жанрі скульптури на тему: «Контрасти як засіб виразності. Погляд у минуле».

Учні п’ятого класу дитячої художньої школи Тетяна Джумарик, Ольга Федюк, Марина Фуштей, Андріана Бойчук, Анжела Букатчук, Іванна Лаврук, Яна Савчук під наставництвом Марії Іванівни відображували в малярстві духовні та історичні святині містечка Кутів на фоні осінніх пейзажів вулиць рідного міста. Завдання було справді складне. Найперше, кожен з учнів виконував індивідуальний малюнок. По-друге – у різних техніках: одні в в акварельному живописі, інші – гуашевому, дехто – навіть у олійному. Спосіб виконання малюнків теж просто вражав своєю складністю. Діти вимальовували контури зображень кольоровими крапками (пуантами). Дивлячись, яка це кропітка робота - творити пензликом із цих пуантів чітке живописне зображення архітектурної пам’ятки на фоні пейзажу, не вірилось, що учні зможуть за півтора години виконати хоча би половину завдання. Директори і викладачі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області теж зацікавлено спостерігали за дітьми. Та чим більше юні художники накладали дрібних кольорових точок на папір чи картон, тим виразнішими і контрастнішими та, на диво гарними, ставали їхні малюнки. Марія Іванівна не робила дітям жодних зауважень, навпаки – відгукувалася схвально.

У такій же привітній атмосфері в аудиторії зі скульптури Тетяна Березюк проводила теж досить складний урок з учнями четвертого класу Богданою Савчук, Настею Рибарук, Юлією Кархут, Тетяною Тарновецькою, Симеоном Березюком, Андрієм Бойчуком, Наталією Джумарик, Вікторією Ковалюк, Роксоланою Ковалюк. Учні пласт за пластом накладали на твердий картон білу та, за задумом Тетяни Леонідівни, заздалегідь затоновану у відповідний колір шпаклівку. В цьому творчому пошуку утворювались рельєфні зображення цікавих архітектурних пам’яток поміж багряних кутських каштанів. Коли четвертокласники вклали свої рельєфні композиції в декоративні рамки, то дійсно було відчутно погляд у хвилююче історичне минуле, вражала висока майстерність вихованців Тетяни.

- Я бував і на всеукраїнських, і на обласних семінарах, але такий інтегрований відкритий урок, який проводили б у двох жанрах відразу, ¬¬бачу уперше. Вважаю, що ці дитячі роботи, присвячені історії Кут, повинні експонуватись у селищній раді, а селищна рада повинна надавати фінансову допомогу дитячому мистецькому закладові, - із захопленням відгукнувся директор Івано-Франківської державної дитячої школи Володимир Щерб’як.
Журналіст і викладач образотворчого мистецтва Тисменицької дитячої школи мистецтв Надія Теличкан акцентувала, що Марія Іванівна за таку її подвижницьку творчу і організаторську працю заслуговує звання викладача-методиста.

  

Сказане згаданими творчими особистостями підтримали заслужений працівник культури України Ярослав Лобурак з Коломиї, директори Надвірнянської та Коломийської дитячих художніх шкіл Жанна Бондаренко і Тетяна Цапурак.

Не міг стримати щирого здивування підготовкою приміщень до нового навчального року Кутський селищний голова Дмитро Томащук. «Я тішуся таким колективом. Дивіться, як виблискують паркети, які здавалось би неможливо взагалі відчистити, як гарно оформлено кабінети. І це все робота Марії Іванівни, викладачів і батьків учнів цієї школи. Вони не шкодують ні  власних грошей, ні часу. Селищна рада передала у постійне користування приміщення для дитячої школи. Якщо будуть кошти, постараємось перекрити дах. Для такого колективу, таких талановитих дітей хочеться зробити багато.» - сказав Д.Томащук.

Марія Михайлишин відзначила, що і вона, і колектив надзвичайно вдячні за підтримку у створенні і становленні школи райдержадміністрації, керівництву та депутатам районної і Кутської селищної рад, батькам учнів мистецького закладу.

Заступник начальника відділу управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тамара Присяжнюк, її колега, заслужений працівник культури України Дмитро Біланюк, який очолює відділ культури на Косівщині, відзначили, що досвід діяльності колективу Кутської дитячої художньої школи заслуговує на увагу і запозичення, щиро подякували викладацькому колективу за виявлення та розвиток творчих здібностей обдарованих дітей, за виховання їх у національних мистецьких традиціях.

На завершення засідання обласного методичного об’єднання викладач Марія Гончарова ознайомила його учасників з малярськими творами самодіяльного художника Юрія Півторанюка, сім картин якого передані в дарунок школі його внуком В’ячеславом Сучеваном. Дивитися на ці картини зі сплавами деревини на Черемоші, з краєвидами Кут 50-х років минулого століття без хвилювання неможливо.

Вихованці дитячої художньої школи увічнюють у своїх малюнках сучасні Кути. Роблять це нехай і по-дитячому, але професіонально, бо мають де вчитися основ образотворчого та вжитково-оздоблювального мистецтва. Здобуті тут знання дають їм шанс на вступ до вищих мистецьких закладів, дають шанс утверджувати свій талант, розуміти красу мистецтва. Уявімо, що цієї малої академії мистецтв у містечку над Черемошем не було б!..

Василь ГЛІБЧУК 


Переглядів: 836
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2018
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН