все для підприємців, роботодавців та орендарців купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Чи потрібно платити, якщо в магазині розбили (пошкодили) товар?
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.8.2018, 10:44
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Посадовець, який не виплачував працівникам зарплату, але не забував виписувати собі премії, і далі обіймає керівну посаду


16 Вересня 2013 p.

Рішення судді Івано-Франківського міського суду Д.Руденка може стати прецедентом в судовій практиці України.

Блукаючи нетрями інтернету, натрапила на рішення Івано-Франківського міськсуду у справі директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» м. Івано-Фраківська. Справа № 344/9109/13-к.

У судовому вироку йдеться, що "обвинувачений ОСОБА_1 вчинив заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, а також, службове підроблення, тобто видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів".

У двох словах: підприємство мало кілька місяців боргів по виплаті зарплати, але директор, підробляючи офіційні звіти, не подав цю заборгованість. У цей ж час виплачував собі премії. Згідно українського чинного законодавства та умов трудового контракту між міськрадою та посадовцем, це злочин, покарання за який мало б бути штраф/позбавлення волі без права займати керівні посади. Натомість суд приймає рішення оштрафувати директора на 2000 грн. та не обмежує його у праві бути і надалі керівником.

Але прецедент не тільки  в занадто аж м'якому рішенні судді, але й в тому, що у встановлений термін ніхто не подав апеляцію на це рішення. Отже, все всіх влаштовує?! 

Справа № 344/9109/13-к
            Провадження № 1-кп/344/290/13

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2013 року                                                   м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді                               Руденка Д.М.

секретаря                                         Росоловської Н.І.

з участю прокурора                               Лободіної О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Ступниця Дрогобицького району Львівської області, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, працюючого директором Державного підприємства електричних мереж зовнішнього  освітлення «Міськсвітло», несудимого,

за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

Обвинувачений ОСОБА_1 вчинив заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, а також, службове підроблення, тобто видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

Злочини  вчинено при наступних обставинах.

20.11.2009 року між Івано-Франківським міським головою ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладено контракт терміном дії з 20.11.2009 до 19.11.2010, згідно якого ОСОБА_1 призначений на посаду директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло». Розпорядженням Івано-Франківського міського голови від 16.09.2010 № 48\1-с термін дії даного контракту був продовжений до 19.11.2011 року. В подальшому 15.07.2011 року між Івано-Франківським міським головою ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладено новий контракт №03/07 терміном дії з 15.07.2011 до 14.07.2014, згідно умов якого ОСОБА_1 призначений на посаду директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло». ОСОБА_1, працюючи на посаді директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, отже був службовою особою та у відповідності до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Згідно із підпунктом «б», пункту «16» контракту від 20.11.2009 (із змінами) та  пункту «3.1» контракту від 15.07.2011 розмір премії залежить від виконання базових показників. Також в підпункті «б», пункту «16» контракту від 20.11.2009 (із змінами) та  пункту «3.3» контракту від 15.07.2011 передбачено, що премія керівнику не нараховується при наявності заборгованості з виплати заробітної плати на підприємстві.

Так, ОСОБА_1 працюючи на посаді директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про наявну та допущену ним, як керівником підприємства,  заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємства, заволодів майном підприємства, а саме безпідставно, всупереч пункту «16» контракту від 20.11.2009 (із змінами) та  пункту «3.3» контракту від 15.07.2011, шляхом службового підроблення отримав премію на загальну суму 11 423, 31 грн. (за жовтень 2010 року в сумі 1024, 25 грн., за січень 2011 року - 1078,16 грн., за квітень 2011 року - 1536,37 грн., за червень 2011 року - 737,46 грн., за липень 2011 року - 2243,59 грн., за серпень 2011 року - 1674,86 грн., за вересень 2011 року - 670, 42 грн., за жовтень 2011 року - 2458 грн.), які були виплачені з коштів підприємства.

Внаслідок вказаних вище злочинних дій, ОСОБА_1 заволодів грошовими коштами на суму 11 423, 31 грн., чим спричинено збитки Державному підприємству електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло».

Крім того, ОСОБА_1 працюючи на посаді директора Державного підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», будучи службовою особою, достовірно знаючи про наявну та допущену ним, як керівником підприємства, заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємства, з метою отримання  премій за період жовтня 2010 року, січня, квітня, червня - жовтня 2011 року на загальну суму 11 423, 31 грн., видав - завіривши своїм підписом керівника і печаткою підприємства, та подав до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради офіційні документи - довідки «Про чисельність і фонд заробітної плати» за жовтень 2010 року, січень, квітень, червень та липень 2011 року, які містили завідомо неправдиві відомості, що заборгованість з виплати зарплати відсутня.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 повністю визнав себе винним, щиро розкаявся у вчиненому, ствердив все вищевикладене. Суду показав, що знаючи про заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємства отримав премію на загальну суму 11 423, 31 грн. та з метою отримання  премій видав - завіривши своїм підписом керівника і печаткою підприємства, та подав до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради офіційні документи - довідки, які містили завідомо неправдиві відомості, що заборгованість з виплати зарплати відсутня.

Суд, відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин  справи, які ніким не оспорюються, приходить  до висновку, що  вина  ОСОБА_1 у скоєнні  злочинів знайшла своє підтвердження та кваліфікує його дії за ч. 2 ст. 191 КК України як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем; за ч. 1 ст. 366 КК України як службове підроблення, тобто видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу обвинуваченого, обставини, що обтяжують і пом'якшують його покарання.

Обставини, які обтяжують покарання ОСОБА_1 відсутні.

При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд враховує те, що він раніше не судимий, вперше притягається до кримінальної відповідальності, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, позитивно характеризується по місцю праці, негативно ставиться до скоєного, його щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданих збитків. Вказані обставини та дані про особу ОСОБА_1, суд визнає такими, що пом'якшують його покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину.

За таких обставин справи, суд вважає за можливе застосувати ч. 1 ст. 69 КК України та перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч. 2 ст. 191 КК України - штрафу, із застосуванням ч. 2 ст. 69 КК України не призначаючи додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, що передбачене в санкції ч. 2 ст. 191 КК України як обов'язкове. В межах санкції ч. 1 ст. 366 КК України у виді штрафу, із застосуванням ч. 2 ст. 69 КК України не призначаючи додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, що передбачене в санкції ч. 1 ст. 366 КК України як обов'язкове.  

Вказане покарання буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого і попередження вчинення нових злочинів.

На підставі наведеного,  керуючись ст.ст.  373374 КПК  України, суд,-

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України та призначити покарання:

-          за ч. 2 ст. 191 КК України, із застосуванням ч. 1 ст. 69, ч. 2 ст. 69 КК України -  2000 (дві тисячі) гривень штрафу без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

-          за ч. 1 ст. 366 КК України, із застосуванням ч. 2 ст. 69 КК України - 1200 (одна тисяча двісті) гривень штрафу без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_1 остаточне покарання - 2000 (дві тисячі) гривень штрафу без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Суддя                                                                      Д.М. Руденко


Переглядів: 1077
Loading...
Рекомендовані статті

Гість 22:08, 16.9.2013

гагагагагага: ще так ніхто не опускав ануша, тільки суддя, який обізвав його ОСОБОЮ_2))))))))

андрій сарафанюк 22:12, 16.9.2013

а хто там директор в тому міськсвітлі?

Гість 22:20, 16.9.2013

Волошанський Юрій

андрій сарафанюк 22:36, 16.9.2013

до гість: та він нормальний чоловік. то точно про нього судове рішення? може йдеться не про франківськ?

прокуратура 22:42, 16.9.2013

хлопці, не парьтесь: в прокуратурі зараз є ще з десяток справ по волошанському, войтику і анушкевичусу - сядуть всі.

геть злодіїв 22:50, 16.9.2013

контракт заключений з мером Франківська!!!!!!!!!

олег володимирович 23:05, 16.9.2013

до "геть злодіїв": ну і що - що з МЕРОМ? він, що - цап відбувайло? він не складає контракти і він не винуватий, що навколо нього - одні мудаки!

Сергій Чирва 23:44, 16.9.2013

До Олега Володимировича: скажіть хто його оточення, хто його друзі... а люди вже самі знають продовження приказки...

Гість 08:17, 17.9.2013

Пане мер надіємся що ця людина, п. Волошанський, надалі не буде обіймати цю посаду, тому що це пляма на всю міську раду і виконком, а належні органи повинні проконтролювати щоб ця людина не обіймала посади в державних установах. Хто не дбає про свій колектив не заслуговує бути керівником!!!

Юрій Височан 08:45, 17.9.2013

Оце резонанс. А яка хороша людина на перший погляд, а насправді вовк в заячій шубі!!! Пане Волошанський скидайте цю маску і йдіть підмітайте дороги!

Профспілка 08:49, 17.9.2013

Та який там вовк, справжній “харьок”!!! Геть руки від людської зарплати!!!

Микола 08:53, 17.9.2013

Це ж треба які “талановиті” і “багаті” керівники працюють на комунальних підприємствах, порушив 2 кримінальні статті і всього навсього 2000 штрафу!!! Варто задуматись, а риба гниє з голови!

кукушка 08:59, 17.9.2013

де тут резонанс? це явно замовна стаття. В Єдиному реєстрі судових рішень такого рішення нема! Вас дурять на порожньому місці. БРІЗу підсунули липові документи!!!!

Гість 09:02, 17.9.2013

Пане Волошанський хватить підключати сімейство до неправдивих коментарів! Тікайте поки можете!

куку 09:07, 17.9.2013

кукушка читай
http://reyestr.court.gov.ua/Review/32286511

Говера Оксана 09:15, 17.9.2013

ніхто мені нічого не "підсував". Я вже писала у ФБ: два дні на вул. Коновальця в Івано-Франківську на "важкому" перехресті "в'їзд-виїзд" з аеропорту не працюють світлофори. Хотіла зробити про це інформацію. Але в процесі підготовки до публікації в гуглі натрапила на рішення суду по Міськсвітлу. Стало цікаво. прочитала. не повірила. перечила ще раз. зайшла на сторінку ККУ і прочитала уважно всі статті, за якими його звинувачують: в статтях чітко написано, що при таких зловживаннях людину позбавляють права займати керівні посади. Волошанського ж залишили на посаді.

Микола Янович 09:20, 17.9.2013

Гіть єго з пісади!!!

Вітя Януковічь 09:22, 17.9.2013

Внатурі братан!!! Кіля ну ти мусиш відзначитись!!!

Гість 09:42, 17.9.2013

Як довго Анушкевичуса немає може вже строк на зоні мотає на черзі Фітель, Вітенко, Войтик....

кукушка 10:54, 17.9.2013

до пані Говери: світлофор там працює, сам особисто їздив перевірити! а рішення в ЄБСР НЕМАЄ!!!

Гість 11:04, 17.9.2013

Кукушка тобі скинули ссилку де є це рішення, сам особисто перевіряв воно там є. Просто хтось або не розуміється як шукати або не хоче в це вірити!

Гість 11:05, 17.9.2013

http://reyestr.court.gov.ua/Review/32286511

Мешканець Івано-Фран 11:12, 17.9.2013

В пана директора Міськсвітла серйозні статті Кримінального кодексу, але вирок занадто м'який, дорого напевно він йому обійшовся! Але якщо міська влада ще не втратила сором і повагу то такі керівники не мають там працювати! ГАНЬБА!!!!

Микола 11:15, 17.9.2013

Вже і на комунальних підприємствах чинять керівники беззаконня, керують як своїми приватними фірмами, а люди від цього бідкаються!!! Куди ж дивиться прокуратура і міська влада!!!

Остап Бендер 11:23, 17.9.2013

Вор должен сидеть в тюрьме!!!

цап відбувайло 11:42, 17.9.2013

послухайте - там "зловживань" на 11 тисяч. люди мільярди крадуть і їх не позбавляють посади. що ви вчепились в того бідного волошанського з його копійчаною зарплатою???

erZAtS 11:44, 17.9.2013

люди, ви зараз про що сперечаєтесь? Цей директор хіба винний, що суддя таке рішення прийняв? то треба не на нього гнати, а на суддю, яке всуперед статтям ККУ виносить вирок!!!!

Гість 11:45, 17.9.2013

2 erZAtS: ну, так, а Волошанський був не в курсах, що суддя таке рішення винесе?

Гість 11:53, 17.9.2013

Ще скажіть що і справу йому з фонаря пришили!!! Хабарник він ще той, а ця справа це дрібниця, там серйозніші відкати ходять!!!

Цап покарайло 11:56, 17.9.2013

Наскільки написано в рішенні пан Волошанський сам признав свою вину, ще скажіть що суддя йому пальці в двері пхав і під нігті голки!!!

Гість 11:02, 1.10.2013

Пане Юрій, якщо ви це читаєте, значить у вашому житті ще не все загублено. Виправляйтесь, платіть людям зарплату і легше буде вам жити у цьому світі!!!

Гість 00:04, 3.10.2013

Завал

Гість 00:22, 3.10.2013

Цей директор керує як приватною фірмою ,а з зарплатою повний бардак , люди які отримують по трудових угодах зарплату віддать директору для цього в нього є своя людина .

Мешканець Івано-Фран 09:02, 3.10.2013

От негідник! Він напевно вже і свою совість продав. Громада міста дуже стурбована що такі керівники обіймають посади на державних підприємствах. Гнати в шию і ще й пенька йому під зад мерзотник такий, дивись що витворяє.

Підприємець 09:09, 3.10.2013

Пане Юрію що ж ви зробили собі там за гніздечко тепленьке, та ви деспот, вам не шкода людей які там на вас пахають, а ви всі почесті збираєте. Я з вами особисто знайомий, і знаю що ви свого не прогавите і себе не обділите, як той карманний злодюжка. Люди знайте всі ця людина хабарник, його місце в ізоляції!!! Це я вам точно кажу, сам особисто йому давав, а він ще й мені підсунув старі світильники, які на складі лежали на фірмі в нього вже купа років, а продав мені як нові і в кишеню все собі!!! Я розумію що не пійманий то й не злодій, але це правда! Женіть його пане мер!!!

Гість 17:30, 5.10.2013

директор який не платив зарплату людям 3роки ,суддя дав 2000,00грн.штрафу .(завал ), та цей директор має за один місяць більше на металоломі ,а де лампочки .світильники . світлофори .стовпи там же такі відкати ,а де ж влада дивиться .

Гість 19:26, 11.10.2013

І це "наша"влада "чесна"!!!

андрій сарафанюк 12:11, 12.10.2013

тролі нещасні!!!! "мешканці обурені", "ганьба", а ви що зробили для того, щоб таких горе-керівників не було? НІФІГА ви не зробили - вас вистачає лиш на анонімні коменти в інтернеті.

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2018
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН