Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не взявшись за сокиру, хати не зробиш

Держава Україна погано захищає жертв торгівлі людьми і недостатньо бореться з цим ганебним явищем - результати громадського моніторингу


15 Серпня 2013 p.

Учасники моніторингу на Прикарпатті - Наталія Козакевич і Володимир ЧорнійДержава Україна в особі відповідних владних структур недостатньо ефективно виконує зобов’язання з допомоги жертвам торгівлі людьми, взятих нею на себе в зв’язку з ратифікацією Європейської конвенції про заходи з протидії торгівлі людьми.

Це засвідчив моніторинг, який проводився протягом 2,5 останніх років у 14 регіонах України Всеукраїнською коаліцією громадських організації з протидії торгівлі людьми. На Прикарпатті моніторинг здійснював Благодійний фонд «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ», представники якого – директор фонду отець Володимир Чорній та виконавчий директор Наталія Козакевич – презентували сьогодні результати дослідження місцевим журналістам.

Зі слів пані Козакевич, мету аналізу його ініціатори визначили, як: «виявити реальний стан речей – наскільки держава може допомагати і протидіяти торгівлі людьми». Моніторинг здійснювався шляхом звернення активістів до державних органів з тематичними запитами про доступ до публічної інформації і виявив цілу низку суттєвих недоліків.

«Якщо говорити загалом про Україну, - зазначає громадська активістка, - на сьогоднішній день у досліджуваних областях (а це Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська та Чернівецька області – ред. ) держава не створила достатніх умов для того, щоб реалізувати положення цієї конвенції: право на захист, право на доступ до отримання допомоги реабілітаційної і також профілактики злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. Зокрема, напевно, це пов’язується з адміністративною реформою, яка розпочалася в 2011 році і яка до сьогоднішнього дня не закінчена, тому що на сьогоднішній день основним чинником, як зазначено у регулюючих документах, було, що держава має виконувати свої функції через державні соціальні програми протидії торгівлі людьми».

В той же час, як стверджує виконавчий директор «Карітасу», протягом періоду проведення моніторингу в Україні не було державної програми протидії торгівлі людьми. Попередня завершила свою дію в 2010 році, а нову було прийнято лише у березні 2012 року. Причому у силу вона вступила лише з 2013 року.

«Тобто два роки в державі не було чинників, інструментарію і методів, - продовжує Н.Козакевич, - за допомогою яких можна було би регулювати і попереджувати злочини, пов’язані з торгівлею людьми».

Відтак, як було констатовано на прес-конференції, на сьогоднішній день процес надання державою статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та, відповідно, права на отримання передбаченої законом допомоги. відбувається з порушеннями прав людини та конфіденційності; система виявлення постраждалих та надання їм допомоги працює реактивно та нескоординовано, відповідальним чиновникам бракує знань та навичок для виконання законодавчих вимог у цій сфері; плани реабілітації, складені державними установами, фактично не виконуються, у тому числі через брак фінансування на окремі види допомоги та системні проблеми у сфері захисту прав людини в Україні. Через недосконалість законодавства залишається невирішеним питання захисту іноземці та осіб без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми на території України тощо. В свою чергу, проведений аналіз 61 вироку національних судів за справами про вербування людей у рабство показав, що хоча вітчизняне законодавство і передбачає адекватні санкції за такі діяння, суди не в повній мірі враховують тяжкість подібних злочинів і зазвичай присуджують занадто м’які покарання винним особам.

Суттєві проблеми існують, за висновками моніторингу і на Прикарпатті. Тут, зокрема, також не було у 2011 – 2012 роках (і, за інформацією «Карітасу», немає на сьогоднішній день) власної окремої цільової програми з протидії торгівлі людьми (громадські активісти пов’язують це з відсутністю відповідної національної програми); міжвідомча координаційна рада з питань гендерної рівності та протидії насильству в сім’ях, на яку нормативними документами покладено функції координації діяльності з протидії торгівлі людьми і захисту жертв таких злочинів, так і не спромоглася скоригувати плани своєї роботи відповідно до новоприйнятої державної цільової соціальної програми і так і не змогла подати учасникам моніторингу жодного протоколу свого засідання, яке б було присвячене проблемі торгівлі людьми. В свою чергу у своїх звітах державні органи нерідко присвоюють собі напрацювання у цій сфері громадських організацій.

В якості кричущого факту бездіяльності державних органів у цій сфері пані Козакевич навела випадок, коли у 2011 році 5 потерпілих від сучасного трудового рабства (яких такими було визнано в рамках кримінальної справи) подали цивільний позов до засуджених про компенсацію їм завданої злочином шкоди. Тоді суд задовольнив позов лише однієї особи з п’яти. Втім, державна виконавча служба не спромоглася виконати рішення і по ньому.

«Ми повертаємося, напевно, в середньовіччя, - з сумом констував директор БФ «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній, - бо наш хрещений люд продається – продається як товар».

Влада Прикарпаття своє недопрацювання визнає і готова виправлятись. І почне вона своє виправлення, як запевнив присутній на прес-конференції заступник директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА Володимир Дутчак, з детального вивчення звіту за результатами моніторингу. Наступним кроком стане ухвалення регіональної соціальної цільової програми з протидії торгівлі людьми та коректура роботи міжвідомчої координаційної ради. Наскільки ефективними будуть ці заходи – покаже час.

Сергій Білий


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1178
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців